Specialized Racing prva ekipa v krosu, konec kariere za Sauserja | Factory Store

Specialized Racing prva ekipa v krosu, konec kariere za Sauserja

Vsa pozornost je sedaj usmerjena v London, kjer bo nastopilo tudi veliko tekmovalcev ekipe Specialized Racing; tam jih boste spoznali po značilni živo oranžni barvi koles, ki bodo zagotovo izstopali iz povprečja. A pustimo to za zdaj, spomnimo se odločilne dirke sezone, ki se je odvijala na 4 km dolgem krogu v Val d'Iseru. Kljub deževni noči se je proga do štarta članov že lepo posušila in večjih težav na progi ni bilo. Zmagal je Švicar Nino Schurter, najvišje uvrščeni tekmovalec ekipe Specializeda pa je bil Burry Stander, novopečeni južnoafriški prvak, na 7. mestu. Stander je zmagal na prejšnji dirki v Windhamu, tokrat pa je upal, da bo končal pred Schurterjem, kar bi mu še dalo možnosti za skupno zmago. A po zaključenem obdobju višinskega treninga se na visoki nadmorski višini v Val d'Iseru ni počutil najbolje in je vozil pod pričakovanji, še vedno pa je dobil dovolj točk za osvojitev drugega mesta v pokalu. Stander je vozil trdaka S-Works Stumpjumperja s pogonskim sistemom 1x10 s prednjim verižnikom Rotor 34T.

Specialized Racing
Christoph Sauser in Jaroslav Kulhavy (foto: Specialized)

Svetovni prvak Jaroslav Kulhavy je končal na 13. mestu. Pritegnil pa je zelo veliko pozornosti, saj je še vedno eden glavnih kandidatov za najvišja mesta na olimpijskih igrah. Prav tako pa je vozil tudi zelo zanimivega Epica, ki je bil sestavljen s komponentami SRAM XX1 Grip Shift, torej s prestavnim sistemom 1x11.

Burry Stander (foto: Specialized)

Skupaj z Jaroslavom je v cilj prikolesaril Crhistoph Sauser, za katerega je bil to zadnji nastop v svetovnem pokalu. Švicarski tekmovalec je v svoji bogati karieri osvojil naslov svetovnega prvaka v krosu in maratonu, zmagal svetovni pokal v krosu ter osvojil olimpijsko odličje. Po skoraj dveh desetletjih dirkanja na najvišjem nivoju je prišel čas za slovo, po dolgoletnem nastopanju za Cannondale in v zadnjih letih Specialized pa je svojo zadnjo dirko odpeljal na trdaku S-Works Stumpjumper s pogonskim sistemom 1x10.

Ekipa Specialized Racing je še s temi zadnjimi točkami sezone že drugo leto zapored osvojila skupno ekipno zmago v pokalu.

Več o tekmovalnem programu Specializeda na I-Am-Specialized.com.

Jaroslav Kulhavy (foto: Specialized)